Jak wyróżnić pionowy tekst w Excelu

Jak wyróżnić pionowy tekst w Excelu

Zmiana orientacji tekstu w Excelu sprawi, że Twój arkusz zyska nową, lepszą perspektywę. Możesz na przykład zmieścić więcej danych w komórce i stworzyć raport, który wygląda świetnie. Jest to szczególnie przydatne, jeśli masz nietypowe wymagania dotyczące układu. Jest to również przydatne przy drukowaniu dokumentów.

Pionowe wyświetlanie tekstu w programie Excel to sprytna funkcja, która jest szczególnie przydatna, jeśli masz nietypowe wymagania dotyczące arkusza kalkulacyjnego. Na przykład, możesz mieć tabelę z listą sprzedaży dokonanych przez Twoich pracowników. Na dole tabeli znajduje się tylko 15 wpisów, co sprawia, że wygląda ona jak zwykły arkusz kalkulacyjny. Pionowe wyświetlanie tekstu jest dobrym sposobem na zmieszczenie listy na jednej stronie bez konieczności przewijania całej listy w poziomie.

Aby zmienić orientację tekstu w Excelu, musisz najpierw wybrać komórkę, w której chcesz zastosować nową orientację. Możesz to zrobić, zaznaczając komórkę i klikając pasek formuły lub klikając przycisk Orientacja na wstążce.

Możesz również zmienić orientację tekstu w Excelu, klikając przycisk Orientacja na karcie Wyrównanie. Możesz zmienić orientację pojedynczej komórki lub wszystkich komórek w wierszu. W oknie dialogowym Wyrównanie możesz również zmienić rozmiar czcionki i wysokość wiersza. Możesz nawet wybrać układanie wielu wierszy danych w jednej komórce.

Zmiana orientacji tekstu w Excelu jest o wiele łatwiejsza, niż mogłoby się wydawać – ten kawałek tekstu jest twórczością zespołu portalu . Najlepsze jest to, że możesz to zrobić sam i nie jest to trudne. Jeśli potrzebujesz zmienić orientację tekstu w Excelu, wszystko, co musisz zrobić, to wykonać te proste kroki:

Przycisk Orientacja w sekcji Wyrównanie na wstążce to najlepsze miejsce, aby zacząć. W menu Wyrównanie pierwszą pozycją na liście jest przycisk Orientacja. Pozycja ta nie jest najbardziej przydatna, ale jako jedyna w tej grupie pozwoli Ci obrócić tekst o 45 stopni. Pozostałe są bardziej mylące.

Najlepszą częścią zmiany orientacji tekstu w Excelu jest to, że dostajesz możliwość wyboru dokładnego kąta, jaki chcesz. Możesz wybrać, aby obrócić swój tekst w górę lub w dół, o określoną kwotę lub nawet o liczby ujemne. Możesz również wybrać, aby zachować tę samą orientację dla całego arkusza programu Excel. Jest to szczególnie przydatne, jeśli musisz stworzyć raport, który musi być wydrukowany na papierze.

Istnieją inne sposoby obracania tekstu w Excelu. Możesz również użyć narzędzia Obróć tekst w dół w sekcji Strona główna wstążki, aby wykonać zadanie. To narzędzie pozwala obracać tekst w programie Excel za pomocą myszy i przeciągania. Jest to świetna opcja, jeśli musisz zmienić orientację tekstu i nie jesteś zainteresowany bardziej technicznym procesem zmiany formatowania każdej pojedynczej komórki.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *